Pri počúvaní hudby Jana Garbareka sa mi stále pripomenie jeho koncert na festivale Colours of Ostrava. Na ňom svoj džezový hlas severu spojil s východnou rytmikou Triloka Gurtu, čoho výsledkom bol nielen úžasný hudobný zážitok, ale aj pocit akoby ste nasávali arktický vzduch s nohami v Indickom oceáne. Aj teraz ho mám.








