sobota 4. septembra 2021

Pokořen 2019 & deti & ľudia & psy

V súvislosti s po/Kořenem nemôžem napísať o ľuďoch, deťoch či našich štvornohých priateľoch niečo inak ako v minulosti, obzvlášť, keď si na každom jeho ďalšom ročníku vždy len potvrdím všetko, s čím som sa Vám už mnohokrát zdôveril napríklad TU, TU, TU alebo aj TU.
Takže iba ... po/Kořen to sú okrem hudby aj deti, celou svojou ešte neoperenou bytosťou a prirodzenosťou smerujúce ku slobode, k „nerozumu“ dávajúcemu veciam, udalostiam či dospelým, svoje vlastné významy.
Ľudia, pravidelní návštevníci, na dva dni vypadnutí zo spoločenských rolí, tešiaci sa z reakcií tela na hudobné impulzy, z autenticít vlastných existencií, z chvíľkového skupinového odmietnutia exaktnosti, deformujúcej našu každodennosť či fantáziu.
A psy ako zástupcovia prírody, všetkým paničkám a páničkom navzdory, pestujúce si svoje zvieracie inštinkty a chlpaté osobnosti.
Takto spolu, v imaginárnom súčte, je po/Kořen optimom vzťahov, väzieb, pocitov, živelnosti aj pokory, jedinečným organizmom prekračujúcim hranice zmyslového bytia a imunitným sérom proti šialenosti doby či sveta.
Samozrejme, tak ako vždy, záujemcom fotografie rád pošlem aj v tzv. plnom rozlíšení.

Žiadne komentáre: